wbijam.pl Wsparcie Kontakt

 

Kalendarz

1660936723
Enen III 01: odcinek premierowy trzeciej serii nadchodzi ??.??.????
Opening 05: pierwszy opening trzeciej serii nadchodzi ??.??.????
Ending 05: pierwszy ending trzeciej serii nadchodzi ??.??.????

Wiadomości dotyczące anime i mangi Enen no Shouboutai

[anime] Nadchodzi trzecia seria!

Oficjalna strona anime Enen no Shouboutai potwierdziła prace nad trzecim sezonem. Premiera w bliżej nieokreślonym terminie. Dodatkowo powstanie gra z uniwersum Fire Force'a. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 16.05.2022

[anime] Zakończenie serii i przyszłość.

Dzisiaj, wraz z odcinkiem dwudziestym czwartym, końca dobiegła druga seria opartego na mandze autorstwa Ookubo Atsushiego anime studia David Production, Enen no Shouboutai. Jeśli pojawią się jakieś informacje o kontynuacji, natychmiast poinformuję Was o tym w Wiadomościach na stronie. Zachęcam również do oglądania innych tłumaczonych przeze mnie serii (wszystkie tytuły znajdziecie na dole prawego menu). Zapraszam do komentowania.Na koniec chciałbym Wam serdecznie podziękować za oglądanie serii z moimi napisami, a także zachęcić wszystkich, którzy doceniają moja pracę do wsparcia (przejdź), bym mógł nadal regularnie wydawać dla Was kilka serii anime na sezon. Serdecznie dziękuję i do napisania!

Dodano: 11.12.2020

[anime] Enen II 24: „Oznaki wielkich zmian”.

Już 11 grudnia o godzinie 25:55 (17:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 24. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Oznaki wielkich zmian”. „Shinra oraz Arthur kontynuują w Asakusie morderczy trening z kapitanem Siódemki, Benimaru Shinmonem. Ich celem jest osiągnięcie histerycznej siły, która występuje tylko w reakcji na bardzo silny stres i pozwala odblokować drzemiący w organizmie ukryty potencjał. Czy młodzi rekruci z Ósemki zdołają przebudzić nowe moce i stawić czoła rosnącemu w siłę złu?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę po południu (tłumaczę trzy serie z piątku, więc rozłożyłem pracę nad dwa dni). Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 04.12.2020

[anime] Enen II 23: „Płomienny kot”.

Już 4 grudnia o godzinie 25:55 (17:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 23. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Płomienny kot”. „Umotywowana wspaniałą postawą Juggernauty, a także załamana swoją bezradnością Kotatsu postanawia zrobić wszystko, by zyskać na sile. W tym celu Płomienny Kot zostaje skierowany do Zastępu Siódmego w Asakusie, gdzie ma ją szkolić kapitan Benimaru Shinmon. W tym samym czasie Ósemka i inne oddziały Specjalistycznej Straży Przeciwpożarowej szykują się na niechybnie nadchodzący ostateczny atak Białych Kapturów...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę po południu (tłumaczę trzy serie z piątku, więc rozłożyłem pracę nad dwa dni). Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 27.11.2020

[anime] Enen II 22: „Plan unicestwienia”.

Już 27 listopada o godzinie 25:55 (17:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 22. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Plan unicestwienia”. „Przeprowadzające zakrojoną na szeroką skalę operację przeszukania Podziemia połączone siły zastępów Drugiego oraz Ósmego, a także wojska, nie zdają sobie sprawy, w jak straszliwą pułapkę zostali wciągnięci! Ritsu, dzięki swojej zdolności, Necro Pyro, oraz energii z utworzonych ze zmarłych strażaków pochodni, zamierza wciągnąć całe Tokio pod ziemię! Czy jest jeszcze nadzieja?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę po południu (tłumaczę trzy serie z piątku, więc rozłożyłem pracę nad dwa dni). Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 20.11.2020

[anime] Enen II 21: „Kontakt z wrogiem”.

Już 20 listopada o godzinie 25:55 (17:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 21. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Kontakt z wrogiem”. „Juggernauta po bohaterskiej walce pokonuje członkinię Rycerzy Purpurowego Dymu, płacąc za to zwycięstwo ogromną cenę, jednak być może zyskuje coś o wiele cenniejszego niż ręka, miłość Kotatsu. W tym samym czasie brat Maki, detektyw Takigi z Wydziału Śledczego, razem z porucznikiem Hinawą mierzą się z kolejnym członkiem Białych Kapturów...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę po południu (tłumaczę trzy serie z piątku, więc rozłożyłem pracę nad dwa dni). Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 13.11.2020

[anime] Enen II 20: „Broń zniszczenia”.

Już 13 listopada o godzinie 25:55 (17:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 20. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Broń zniszczenia”. „Zastęp Ósmy, już bez Maki, która na życzenie generała wraca do armii, rozpoczyna misję łączoną z Dwójką! Ich celem jest jednoczesne zbadanie wielu laboratoriów w Podziemiu. Czy Shinra i spółka poradzą sobie w nowej roli przewodników oddziałów?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę po południu (tłumaczę trzy serie z piątku, więc rozłożyłem pracę nad dwa dni). Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 06.11.2020

[anime] Nowa ilustracja promująca!

Pojawił się nowy plakat zwiastujący kolejny arc drugiej serii Enen no Shouboutai, „Wspólne śledztwo”, zamieszczam go poniżej. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 03.11.2020

[anime] Enen II 19: „Klan Oze”.

Już 6 listopada o godzinie 25:55 (17:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 19. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Klan Oze”. „Po tym, jak w wyniku samobójczego ataku ledwo z życiem uchodzi jeden z żołnierzy, Armia Imperialna rozpoczyna śledztwo w sprawie Podziemia. Misja zbadania podziemnego laboratorium zlecona zostaje Zastępowi Drugiemu, któremu ma pomagać Ósemka. Jak w takiej sytuacji zachowa się Maki Oze, córka wysoko postawionego oficera armii?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę po południu (tłumaczę trzy serie z piątku, więc rozłożyłem pracę nad dwa dni). Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 30.10.2020

[anime] Enen II 18: „Udręka świętej”.

Już 30 października o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 18. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Udręka świętej”. „Kościół Świętego Słońca, wybawienie dla ludzi żyjących w strachu przed ogniem... Należąca do niego siostra zakonna i członkini Ósmego Zastępu zarazem, Iris, poznając coraz to nowe wychodzące na jaw informacje, zaczyna kwestionować Kościół i jego prawdziwość. Wróć do płomienia wiekuistego... Látom!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę po południu (tłumaczę trzy serie z piątku, więc rozłożyłem pracę nad dwa dni). Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 23.10.2020

[anime] Enen II 17: „Chłopcze, pozostań słaby”.

Już 23 października o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 17. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Chłopcze, pozostań słaby”. „Nataku zostaje wchłonięty przez olbrzymią pochodnię i nie może normalnie myśleć! Promieniowanie coraz bardziej rośnie, aż wszyscy znajdują się w wielkim niebezpieczeństwie! Czy połączone siły Haijimy oraz Ósmego Zastępu Specjalistycznych Sił Przeciwpożarowych zdołają zażegnać kryzys? Wróć do płomienia wiekuistego... Látom!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę (tłumaczę trzy serie z piątku, więc rozłożyłem pracę nad dwa dni). Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 16.10.2020

[anime] Enen II 16: „Eksplozja umysłu”.

Już 16 października o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 16. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Eksplozja umysłu”. „Gdy Ósemka, Haijima oraz Białe Kaptury toczą ze sobą zażartą walkę, zdolność Ritsu stawia Nataku w trudnej sytuacji! Jaką moc zapewni młodemu Szóstemu Filarowi przebudzony Adolla Burst oraz jego niestabilny umysł? Wróć do płomienia wiekuistego. Látom!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę (tłumaczę trzy serie z piątku, więc rozłożyłem pracę nad dwa dni). Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 09.10.2020

[anime] Enen II 15: „Trójstronna rozgrywka”.

Już 9 października o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 15. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Trójstronna rozgrywka”. „Podczas gdy arenę testową, na której walczą Shinra oraz Kurono, spowija gęsty, czarny dym, w innym miejscu laboratorium coś dziwnego zaczyna dziać się z Nataku! W tym samym czasie przed ośrodkiem pojawia się wóz strażacki Ósemki. Jednak na drodze dzielnego zastępu staje tajemnicza władczyni marionetek...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę (tłumaczę trzy serie z piątku, więc rozłożyłem pracę nad dwa dni). Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 02.10.2020

[anime] Nowy zwiastun oraz plakat!

Pojawiły się trailer oraz ilustracja promujące kolejny arc anime Enen no Shouboutai zatytułowany „Shinigami Haijimy”. Zwiastun można obejrzeć tutaj, natomiast plakat zamieszczam poniżej. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 26.09.2020

[anime] Enen II 14: „Shinigami Popiołów”.

Już 2 października o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 14. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Shinigami Popiołów”. „Drużyna Ósma, która ma zamiar przeprowadzić śledztwo w sprawie powiązania firmy Haijima Industries z Wielkim Kaznodzieją, dostaje dar od losu i bez żadnego wysiłku wchodzi do placówki tajemniczej organizacji. Tam napotykają mężczyznę, która aż emanuje niebezpieczeństwem. Jaka wspólna przeszłość łączy tego człowieka ze Shinrą? Wróć do płomienia wiekuistego... Látom!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę (tłumaczę trzy serie z piątku, więc rozłożyłem pracę nad dwa dni). Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 25.09.2020

[anime] Enen II 13: „Para jednookich”.

Już 25 września o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 13. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Para jednookich”. „Gdy Joker pokonuje swojego byłego kapitana z Cieni, w Podziemiu niespodziewanie pojawia się kapitan Jedynki, Burns! Co takiego łączy tych dwóch na pozór podążających innym ścieżkami jednookich mężczyzn? Jaką prawdę odkryje niecodzienny duet mrocznego indywidualisty oraz miłośnika byłego porządku? Wróć do płomienia wiekuistego. Látom!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z piątku na sobotę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 18.09.2020

[anime] Enen II 12: „Cienie rzucane przez boskie światło”.

Już 18 września o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 12. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Cienie rzucane przez boskie światło”. „Benimaru oraz Joker przypuszczają wspólny szturm na siedzibę Kościoła Świętego Słońca! I gdy wydaje się, że bez problemu wtargną do środka, jeden z wyznawców przy pomocy dmuchawki zatruwa kapitana Shinmona! Czy ten niecodzienny duet zdoła poznać skrywaną przez organizację prawdę? Wróć do płomienia wiekuistego. Látom!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z piątku na sobotę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 11.09.2020

[anime] Plakat zwiastujący kolejny arc.

Pojawiła się ilustracja promująca nową sagę Enen no Shouboutai, można ją znaleźć poniżej. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 08.09.2020

[anime] Enen II 11: „Antybohater”.

Już 11 września o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 11. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Antybohater”. „Shinra i reszta grupy wypadowej wracają z Półwyspu Chińskiego po owocnym śledztwie zakończonym zdobyciem wielu cennych informacji. Pewnym stało się, że wewnątrz Amaterasu znajduje się człowiek, a co za tym idzie, nauki Kościoła Słońca zawierają sprzeczności. Czy dzielni strażacy z SSP zdołają pokrzyżować plany Kaznodziei?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z piątku na sobotę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 04.09.2020

[anime] Enen II 10: „Kobieta w czerni”.

Już 4 września o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 10. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Kobieta w czerni”. „Shinrze udaje się nawiązać kontakt z tajemniczym głosem z Przybytku! Jednak kobieta w czerni może udzielić młodemu strażakowi Błogosławieństwa Adolli na zaledwie jedną sekundę! Czy chłopak zdoła w tak krótkim czasie odesłać duszę rogatej pochodni na tamten świat? Wróć do płomienia wiekuistego... Látom!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z piątku na sobotę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 28.08.2020

[anime] Enen II 09: „Rdzeń”.

Już 28 sierpnia o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Rdzeń”. „Gdy Shinra słyszy dochodzący z Przybytku głos, grupa postanawia zbadać tę przypominającą Amaterasu budowlę. I w ten oto sposób docierają do rdzenia, gdzie słyszą przyprawiające o gęsią skórkę bicie serca! Czyżby w środku było coś żywego?! Wróć do płomienia wiekuistego. Látom!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z piątku na sobotę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 21.08.2020

[anime] Enen II 08: „Płonąca wrogość”.

Już 21 sierpnia o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Płonąca wrogość”. „Shinra i jego przyjaciele, dzięki pomocy gadającego kreta, docierają do szczeliny w przestrzeni na Półwyspie Chińskim, a konkretnie do tajemniczej oazy. I gdy już mają rozpocząć walkę z przemienionymi w pochodnie zwierzętami, które wygnały z Oasis jej mieszkańców, chłopak poprzez Adolla Link słyszy w głowie tajemniczy głos nakazujący chronić las...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z piątku na sobotę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 14.08.2020

[anime] Plakat zwiastujący nowy arc.

Pojawiła się ilustracja promująca kolejną sagę Enen no Shouboutai, można ją znaleźć poniżej. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 08.08.2020

[anime] Enen II 07: „Droga do Oasis”.

Już 14 sierpnia o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Droga do Oasis”. „Zastępy Specjalistycznych Sił Przeciwpożarowych, by być o krok przed wrogiem i zapobiec przejęciu kolejnych Filarów, rozpoczynają dochodzenie w sprawie Adolla Burstów i Wielkiej Katastrofy sprzed 250 lat. W ramach nowej misji wybrani przedstawiciele poszczególnych oddziałów opuszczają Imperium Tokijskie i udają się do Półwysep Chiński. Na tym niezbadanym terytorium napotykają tajemnicze stworzenia. Wróć do płomienia wiekuistego. Látom!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z piątku na sobotę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 07.08.2020

[anime] Enen II 06: „Czas wyboru”.

Już 7 sierpnia o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Czas wyboru”. „Dzięki połączonym wysiłkom kilku zastępów i geniuszowi Lichta udaje się opanować sytuację, odesłać rogatą pochodnię i jednocześnie ugasić pożary w dzielnicy. Jednak Shinra wciąż desperacko walczy w obronie Piątego Filaru, Inki! Jaką decyzję podejmie dziewczyna? Wróć do płomienia wiekuistego. Látom...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z piątku na sobotę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 31.07.2020

[anime] Enen II 05: „Znak diabła (corna)”.

Już 31 lipca o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Znak diabła (corna)”. „Shinra toczy zażarty bój z Charonem z Białych Kapturów! Podczas tej nierównej walki przeciwko wrogowi, którego nawet nie może zadrapać, w końcu odkrywa sekret! Wróć do płomienia wiekuistego. Látom.” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z piątku na sobotę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 24.07.2020

[anime] Plakat zwiastujący drugą serię.

Pojawiła się ilustracja promująca drugą serię, można ją znaleźć poniżej. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 18.07.2020

[anime] Enen II 04: „Po omacku przez ogień”.

Już 24 lipca o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Po omacku przez ogień”. „Tak jak dwa lata temu, miasto zalewa potężne morze ognia! Jakby tego było mało, zapala się mnóstwo ludzkich pochodni. Gdy Ósemka wkłada wszystkie siły, by przeciwstawić się planom Białych Kapturów, pojawia się demon! Czy w tej kryzysowej sytuacji zastęp kapitana Oubiego będzie mógł liczyć na jakieś wsparcie? Wróć do płomienia wiekuistego... Látom!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z piątku na sobotę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 17.07.2020

[anime] Enen II 03: „Nowa rozpałka”.

Już 17 lipca o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Nowa rozpałka”. „Po tym, jak Arthur pokonuje przyjaciela, tajemnicza dziewczyna, która opętała Shinrę, przewiduje narodziny nowego Adolla Bursta. Chodzą słuchy, że może nim być tak zwana Pożarowa Złodziejka. Kim jest kolejny Filar i czy uda się go przeciągnąć na stronę Specjalistycznej Straży Przeciwpożarowej? Wróć do płomienia wiekuistego, látom!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z piątku na sobotę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 10.07.2020

[anime] Enen II 02: „Płomienie szaleństwa”.

Już 10 lipca o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Płomienie szaleństwa”. „W poszukiwaniu informacji o Adolla Burście Shinra udaje się do kapitana Hague'a. Chłopak jest zaskoczony dziwnym zachowaniem dowódcy i zaczyna dziąć się z nim coś tajemniczego! Co wstąpiło w młodego rekruta Ósmego Zastępu i czy zdoła nad sobą zapanować?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z piątku na sobotę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 03.07.2020

[anime] Enen II 01: „Bitwa strażaków”.

Już 3 lipca o godzinie 25:55 (18:55 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 01. odcinek drugiej serii anime Enen zatytułowany „Bitwa strażaków”. „Po bitwie w Podziemnym Świecie Ósmy Zastęp Specjalistycznych Sił Przeciwpożarowych może chwilę odetchnąć. Shinra i jego przyjaciele cieszą się wolnym, spędzając czas na mieście. Ich błogi wypoczynek przerywają krzyki. Pojawia się ogromna pochodnia, jakiej młodzi funkcjonariusze nigdy wcześniej nie widzieli...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy z piątku na sobotę. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 30.06.2020

[anime] Anime Enen no Shouboutai.

Enen no Shouboutai to shounen akcji studia David Production na podstawie mangi Ookubo Atsushiego. Jest 198. rok Ery Słońca, Tokio. Specjalne zastępy straży pożarnej walczą ze zjawiskiem tak zwango spontanicznego ludzkiego zapłonu, w wyniku którego ludzie stają się żywymi piekłami zwanymi pochodniami. Jest to pierwsza generacja istot powstałych w wyniku SLZ, późniejsze posiadają zdolność kontroli ognia przy równoczesnym zachowaniu ludzkich zmysłów. Shinra Kusakabe, młodzieniec, który dzięki zdolności zapalania do woli własnych stóp zyskał przydomek Śladów Demona, dołącza do Ósmego Zastępu Specjalistycznych Sił Przeciwpożarowych, których zadaniem jest gaszenie napotkanych ludzkich pochodni. Gdy pojawia się tworząca te płonące istoty organizacja, Shinra zaczyna odkrywać prawdę o tajemniczym pożarze, który dwanaście lat temu spowodował śmierć jego rodziny...Na tę chwilę wydano pierwszą serię, a także zapowiedziano sequel, który zadebiutuje w 2020 roku. Tłumaczenie przygotuje dla Was Oozora z grupy promującej kulturę Dalekiego Wschodu, Twoja Mała Japonia. Zachęcam do wsparcia projektu darowizną, bym mógł nadal wydawać dla Was regularnie kilka serii anime (wsparcie).

Dodano: 12.05.2020
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, druga seria, trzecia seria, filmy kinowe, openingi, endingi.
Podobne anime (shounen): 86, Akudama Drive, Appare Ranman, Assassins Pride, Black Clover, Bleach, Chainsaw Man, Code Geass, Darwin's Game, Dr. Stone, Enen no Shouboutai, Fairy Tail, Gintama, Gleipnir, Heion Sedai no Idaten-tachi, HunterxHunter, Jujutsu Kaisen, Kami no Tou, Kimetsu no Yaiba, Kill la Kill, Magi, Mato Seihei no Slave, Naruto, One Piece, Ousama Ranking, Plunderer, Saga Winlandzka, Shingeki no Kyojin, SpyxFamily, The God of High School, Yakusoku no Neverland.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.